Gdzie w Londynie przyjmuje kardiolog, który wykonuje USG serca?

Gdzie w Londynie przyjmuje kardiolog, który wykonuje USG serca?

Osoby przebywające na emigracji w Wielkiej Brytanii nie zawsze wiedzą, do kogo mogą się zgłosić w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem. Oczywiście w UK funkcjonuje publiczna służba zdrowia, ale ci, którzy są na Wyspach krótko, nie zawsze mogą skorzystać z pomocy publicznych placówek, poza tym wielokrotnie poważny problem stanowi dla nich słaba znajomość języka angielskiego. Problemy zdrowotne osób na emigracji są różne. Fakt przebywania z dala od rodziny może, ale wcale nie musi mieć tutaj znaczenia. Może je mieć w przypadku schorzeń natury psychicznej czy problemów kardiologicznych.

Polski kardiolog w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii pracuje wielu polskich lekarzy, których skusiły wyższe zarobki oraz duże możliwości rozwoju. Część z nich prowadzi prywatną praktykę lekarską, inni znajdują zatrudnienie w placówkach publicznych. Niczym zaskakującym nie jest również istnienie w UK typowo polskich placówek medycznych (zobacz klinika Fast Medica).

Z polskich placówek korzystają przede wszystkim Polacy, ale nie tylko. Brytyjczycy cenią kompetencje naszych lekarzy, podejście do pacjenta oraz sam sposób funkcjonowania przychodni, które dbają o dostępność lekarzy i usług oraz kupują wysokiej jakości sprzęt medyczny. Polacy cenią natomiast możliwość odbycia konsultacji lekarskiej w rodzimym języku. Mają wówczas pewność, że zrozumieją zarówno diagnozę, jak i zalecenia lekarskie.

Polskie palcówki medyczne zatrudniają lekarzy różnych specjalności, w tym oczywiście kardiologów. Kardiolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu krążenia. Postawienie diagnozy wymaga niekiedy przeprowadzenia wielu specjalistycznych badań. Dobrze, jeśli wszystkie, w tym echo serca, uda się wykonać w jednym miejscu, a ich przebieg nadzoruje ten sam lekarz – tak jest w przypadku kardiologa przyjmującego we wspomnianej już klinice Fast Medica w Londynie.

USG serca – wykrywanie chorób serca

Wśród wielu wykonywanych przez kardiologa badań z pewnością należy wymienić echo serca (inna nazwa: USG serca). Metoda ta pozwala na analizę obrazu serca i naczyń krwionośnych, co z kolei pozwala na ocenę stanu narządu. Badanie pomaga w diagnozowaniu wrodzonych i nabytych wad serca, umożliwia wykrycie przebytego zawału, obecności skrzepliny, nowotworu serca oraz płynu w osierdziu. Pozwala na uzyskanie obrazu struktur anatomicznych serca, sprawdzenie grubości ścian i wielkości jam serca.

USG serca jest metodą nieinwazyjną i całkowicie bezbolesną. Pacjent nie musi się do niego w szczególny sposób przygotowywać. Badanie trwa zwykle w granicach od 15 do 45 minut (w zależności od stanu pacjenta), a po jego zakończeniu pacjent otrzymuje obszerny opis.

Diagnozowanie chorób serca – inne metody

Popularną, choć zupełnie inną metodą badania serca jest EKG. W niektórych przypadkach kardiolodzy decydują się też na badanie metodą Holtera. Jest to całodobowe badanie EKG połączone z pomiarem ciśnienia. W diagnozowaniu chorób układu krążenia bardzo pomocne są również badania laboratoryjne, a zwłaszcza badanie poziomu cholesterolu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *