Jak dbać o wrażliwą skórę głowy?

Jak dbać o wrażliwą skórę głowy?

Piękne i zdrowe włosy są nie tylko wynikiem dbania o nie i stylizacji na to, jak będą wyglądać, wpływa przede wszystkim kondycja skóry głowy. Ta niewłaściwa pielęgnacja sprawi, że włosy będą nadmiernie wypadać, przesuszać się i wyglądać nieatrakcyjnie. Największy problem z dbałością o skórę głowy mają osoby z wrażliwą skórą. Muszą one do pielęgnacji podejść niezwykle rzetelnie, a także odpowiednio dobierać kosmetyki. Jakie preparaty będą dla nich najlepsze?

Dlaczego warto dbać o skórę głowy?

W czasie codziennej pielęgnacji skupiamy się głównie na wyglądzie włosów, zupełnie pomijając skórę głowy. Tymczasem to od jej kondycji zależy, czy włosy będą miały szansę rosnąć zdrowe i mocne. Wynika to z tego, że w skórze głowy znajdują się cebulki włosów, w których gromadzą się substancje i sole mineralne odpowiedzialne za wzrost. Jeśli skórę głowy się zaniedba nie tylko będzie brakować substancji pobudzających wzrost włosa, ale i pojawić mogą się takie problemy, jak łupież, swędzenie, przetłuszczanie się i wypadanie włosów.

Jakimi kosmetykami pielęgnować wrażliwą skórę głowy?

W przypadku wrażliwej skóry głowy pielęgnacja nie jest prosta. Podatna na podrażnienia skóra wymaga stosowania delikatnych preparatów, najlepiej naturalnych, czyli bez SLS, parabenów, stacji zwracających zapach czy barwników. Na początek w pielęgnacji warto sięgnąć po stare i wypróbowane sposoby, jakimi są ziołowe wcierki. Przy wrażliwej skórze głowy najlepiej stosować odwary z pokrzywy, tataraku, łopianu i skrzypu polnego. Preparaty te można przygotować samemu, kupując zioła. Ich działania powinno się uzupełniać profesjonalnymi kosmetykami do włosów. Do tego celu doskonale nada się szampon Kerastase dostępny na https://tagomago.pl/collections/kerastase.

Są to preparaty micelarne o przyjaznym pH. Zawarte w nich micele skutecznie oczyszczają skórę i nie naruszają jej lekko kwaśnego pH. Dzięki temu możliwe jest zachowanie mikrobiologicznej równowagi skóry głowy, a jednocześnie zniszczenie środowiska, w których mogłoby się rozwijać chorobotwórcze bakterie i grzyby. Przy wrażliwej skórze głowy można sięgnąć po kąpiel Kerastase Aura Botanic lub serię kosmetyków Specifique Dermo-Calm. W niej znajdują się zarówno delikatne szampony, jak i peelingi oraz odżywki. Regularne ich stosowanie sprawi, że pierwsze efekty będą widoczne już po kilku tygodniach.

Zabiegi pielęgnacyjne dobrze jest łączyć z masażem głowy. Są one zalecane przede wszystkim przy skórze wrażliwej, dzięki masowaniu poprawia się bowiem ukrwienie cebulek włosów, usuwa napięcie ze skóry i relaksuje się. Wszystko to składa się na to, że włosy są mocniejsze i zdrowsze, a ich wzrost znacznie szybszy. Masaż można wykonać samodzielnie rękami, za pomocą specjalnej szczotki lub skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *