Jak zastosować efekt dymu?

Jak zastosować efekt dymu?

Efekt dymu na paznokciach jest bez wątpienia absolutnym hitem tego roku. Moda na niego trwa już kilka miesięcy i nie zanosi się na zmianę tego trendu. Pigment z serii Smoke Nails zapewnia niezwykłe paznokcie z efektem dymu. Szeroki wybór kolorów dymu sprawia, że można uzyskać wymarzone zdobienie!

Moda na manicure z efektem dymu

Każda pora roku przynosi ze sobą nowe trendy w modzie – dotyczą one nie tylko ubrań, ale także fryzur, makijażu czy paznokci. Wiosną oraz latem często wybierane są pastelowe barwy, ale nadal króluje także manicure z kolorowym dymem na czarnym tle. To oryginalne zdobienie podbiło już serca wielu kobiet! Nic w tym dziwnego, bo faktycznie prezentuje się niezwykle efektownie.

Efekt dymu – jakiej techniki użyć?

Na szczęście dym na paznokciach można łatwo wykonać samodzielnie – do wyboru są zaś różne sposoby. Sama technika jest zaś banalnie prosta i nie wymaga od nas dużych umiejętności czy talentu plastycznego. Wystarczy kilka lakierów hybrydowych, proszek akrylowy, pigment do efektów, aby dym znalazł się na paznokciach. Każda metoda daje nieco inny rezultat, ale jeden z najbardziej intensywnych uzyskamy dzięki pyłkom.

Przede wszystkim baza

Niezależnie od wybranej metody wymagana jest jednak baza i to od niej należy rozpocząć zdobienie. Trzeba zatem odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, podobnie jak przed nałożeniem hybrydy. Po nałożeniu bazy należy utwardzić ją lampą, a następnie zastosować czarny lakier. Tak, czarny, mimo że mamy sezon wiosenno-letni, gdyż najładniej prezentuje się na ciemnym tle. Oczywiście możecie eksperymentować też z innymi kolorami jako podkład.

Następnie na paznokcie należy nałożyć top, potem pędzelkiem biały lakier, malując nieregularne wzory. Po jego utwardzeniu wklepujemy pigment do efektów, starając się uzyskać oryginalny wzór. Na koniec trzeba zamoczyć pędzelek w cleanerze i rozmazać wzorki, aż uzyskamy efekt dymu. Kiedy delikatne wzorki zagoszczą już na paznokciach, pozostaje utwardzić je lampą UV.

Pyłek do efektów – najlepsza metoda?

Świetny efekt daje m.in. pyłek neonowy w dowolnym kolorze. Kolorowy dym uzyskany dzięki pyłkom lub pigmentom do efektów naprawdę robi wrażenie. Wygląda niezwykle realistycznie, przywodząc na myśl efekt 3D. Na początku efekt dymu uzyskiwano za pomocą pyłków akrylowych, ale pyłki o wysokiej zawartości pigmentu, o wyraźnych kolorach, pozwalają uzyskać piękniejszy efekt.

Należy wetrzeć pyłek w lepką warstwę na utrwalonym białym wzorze. Miłośniczki zdecydowanych barw wybiorą neonowy pyłek, z kolei proszek akrylowy zapewni subtelny efekt. Na koniec nie wolno zapomnieć także o topie.

Warto kupić zestawy, np. trzy pigmentowe pyłki do efektu dymu. Drobne pyłki są idealne do tworzenia efektu dymu. Niesamowite zdobienie jest dzięki nim banalnie proste i szybkie, dlatego też nie trzeba korzystać z usług profesjonalistki. Samodzielna stylizacja nie zajmie wiele czasu, ale za to dostarczy wiele frajdy. Paznokcie można ponadto urozmaicić kilkoma kolorami. Warto eksperymentować, a z pewnością każda stylizacja z efektem dymu będzie niepowtarzalna.

__

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kosmetyczną Pazurkolandia.pl, posiadającej w swojej ofercie szeroka gamę produktów do stylizacji paznokci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *