Jak zwalczać cellulit w domu?

Jak zwalczać cellulit w domu?

Uroda to bardzo ważny czynnik, który wpływa na naszą pewność siebie, samopoczucie i determinuje wiele naszych czynności i zachowań. Wszelkie zaburzenia naszego piękna potrafią odbić się mocno w naszej psychice, czasami nawet, kiedy nie mają one silnego charakteru. Ten proces w szczególności obserwowany jest u pań. Jedną z takich sytuacji jest cellulit, typowo kobiecy problem, który zaburza estetykę ciała. Można z nim jednak walczyć, w dodatku w domu, bez wychodzenia do lekarza.

Czym jest cellulit?

Czym jest cellulit wie chyba dobrze każda kobieta, nawet jeśli objawy u niej nie wystąpiły. Pojawia się on w wyniku nierównomiernego rozłożenia tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do tracenia elastyczności skóry oraz zaburzenia procesu cyrkulacji limfy i krwi. W wyniku tego powstają grudki i charakterystyczne zmarszczenia na skórze, które przypominają nieco strukturę skóry pomarańczy. Cellulit może występować w kilku fazach. Pierwsze stadium jest ciężkie do zauważenia. Grudki wyczuwalne są dopiero po ściśnięciu płata skóry dwoma palcami. Ostatnie stadium daje wyraźnie widoczne i nieestetyczne objawy. Cellulit postępuje wraz z rozwojem tkanki tłuszczowej, co oznacza, że jego objawy będą się powiększały wraz z tyciem. Zmiany skórne można jednak cofać, bez wychodzenia z domu.

Tabletki na cellulit

Najbardziej powszechną formą walki o przywrócenie estetyki skórze są tabletki na cellulit. Na rynku występuje ich cała szeroka gama. Najwięcej wątpliwości budzą pytania, czy są one skuteczne. Odpowiedzi są różne. Niektóre panie zachwalają zbawienne właściwości tych produktów, inne twierdzą, że nie przynoszą one żadnych zmian. Owszem, brak skuteczności może być zauważony przy stosowaniu tabletek na cellulit. Jednak zazwyczaj jest to wina ich błędnego stosowania. Samo połykanie kapsułki niewiele bowiem da, a niestety często panie do tego ograniczają swoją walkę o ładniejszą skórę. Tabletki na cellulit będą skuteczne jedynie wtedy, kiedy ich zażywanie będzie połączone z innymi aspektami. Walka z cellulitem musi mieć bowiem charakter wieloetapowy i wielopoziomowy. Zażywanie tabletek należy łączyć z ćwiczeniami fizycznymi i dietą, a pożądane efekty na pewno wystąpią.

Co zawierają tabletki na cellulit?

Tabletki na cellulit mogą zawierać różnorodne składniki, zarówno witaminy i minerały, jak i substancje aktywne. Najważniejszym krokiem w walce z pozbyciem się cellulitu jest uruchomienie lipolizy. Jest to proces, w wyniku którego dochodzi do rozbijania tłuszczów do takiej postaci, by mogły one być swobodnie usunięte z organizmu. Nie ma jednak lipolizy bez właściwego przebiegu procesu przemiany materii. Tabletki na cellulit zazwyczaj zatem bazują na składnikach, które przede wszystkim przyspieszają i normują metabolizm. Liderem wśród składników wykorzystywanych do produkcji kapsułek zwalczających „pomarańczową skórkę” jest morszczyn. Jego zbawienna siła bazuje na zdolności przyspieszania metabolizmu oraz pobudzania organizmu do spalania tkanki tłuszczowej. Morszczyn zazwyczaj wspomagany jest olejami rybnymi, które również przyspieszają metabolizm, a co ważne, zawarte w nich kwasy Omega-3 korzystnie wpływają na regulowanie utrzymywania właściwego poziomu tłuszczów w organizmie. Ważne jest także usprawnienie krążenia podskórnego. W tym celu w tabletkach znajduje się wyciąg z nasion winogrona lub olej z ogórecznika.

Balsamy na cellulit

Zupełnie inne działanie wykazują balsamy na cellulit. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie elastyczności skóry, jej ujędrnienie i zmiękczenie. O ile zatem tabletki działają „od środka”, likwidując przyczyny powstawania cellulitu, o tyle balsamy mają charakter miejscowy i zwalczają czy minimalizują efekty widoczne. Bazują one na przeróżnych substancjach. Najczęściej wykorzystywana bywa wąkrotka azjatycka, która wykazuje silne działanie ujędrniające i zmiękczające. Niektóre kremy na cellulit zawierają także tajemniczą substancję matrixyl, która likwiduje powstawanie zmarszczek. Często wykorzystywany jest także kwas migdałowy, który wykazuje właściwości zmiękczające i ujędrniające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *