Kosmetyki do makijażu do cery trądzikowej

Kosmetyki do makijażu do cery trądzikowej

Cera trądzikowa to duży problem. Zmiany pojawiające się na cerze wiele kobiet decyduje się przykryć makijażem. Dzięki kolorowym kosmetyką można wykonać bowiem make up, które przykryje pryszcze, grudki, przebarwienie. Jednak, aby kosmetyki do makijażu nie zaszkodziły cerze trądzikowej, muszą być odpowiednio dobrane. Czym się one charakteryzują?

Dlaczego cera trądzikowa potrzebuje specjalnych kosmetyków kolorowych?

Puder, podkład, bronzer to kosmetyki, które skutecznie umożliwiają zatuszowanie niedoskonałości cery m.in. zaskórników, krost, rozszerzonych porów. Trzeba jednak pamiętać, że użycie nieodpowiednich preparatów nie wyeliminuje problemu, a wręcz go pogorszy. Objawy cery trądzikowej w kontakcie z niewłaściwymi preparatami tylko się nasilają.

Kolorowe kosmetyki do cery trądzikowej

Make-up ukrywający trądzik znacznie różni się od tego tradycyjnego. Wymaga on zastosowania specjalnych kosmetyków do makijażu takich jak wymienione na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz. Przy cerze problematycznej najlepiej sprawdzają się dermokosmetyki, czyli preparaty działające i leczniczo, i kosmetycznie. Kolorowe kosmetyki dermatologiczne zazwyczaj działają antytrądzikowo, antybakteryjnie, hipoalergicznie i mineralnie. Cechuje ich też lekkość, dzięki czemu nie zapychają porów i nie pogłębiają trądziku. Kosmetyki do makijażu do cery trądzikowej to też te o jak najbardziej naturalnym składzie.

Przykłady kosmetyków do makijażu dla cery trądzikowej

Osoby z trądzikiem swoją kosmetyczkę powinny uzupełnić przede wszystkim o korektor, podkład, fluid. Jakie składniki powinny zawierać te preparaty? Dla cery trądzikowej polecany jest przede wszystkim podkład z kwasem salicylowym. Jego główną właściwością jest walka z trądzikiem, kontrolowanie sebum i zmniejszenie zaczerwienień. Dodatkowo kolorowe kosmetyki z kwasem salicylowym bardzo dobrze kryją i nie podrażniają skóry. Warto też wspomnieć, że podkłady tego typu nie tylko ukrywają niedoskonałości cery, ale i leczą wypryski. Zaleca się też sięgać po podkłady typu oil-free (bez oleju), silikonów, pochodnych ropy naftowej.

Kolejnym poleceniem jest puder z olejkiem herbacianym. Zapewnia on średnie krycie, ale bardzo naturalny efekt bez maski. Olejek herbaciany sprawia również, że kosmetyk ma właściwości antybakteryjnie, łagodzi i nawilża skórę.

Do wykończenia make-up można zastosować puder ryżowy oraz kolektor mający w składzie glinkę kaolin. Glinka ta maskuje wypryski, a jednocześnie wyciąga z porów zanieczyszczania. Unikać należy natomiast mocno połyskujących róży, które podkreślą tylko wypryski i krosty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *