Krem na cellulit – uniwersalne rozwiązanie na niedoskonałą skórę?

Krem na cellulit - uniwersalne rozwiązanie na niedoskonałą skórę?

Może zastanawiałaś się już, czy naprawdę możesz błyskawicznie “spłukać” sobie swój cellulit, ponieważ właśnie to obiecują liczni producenci kremów antycellulitowych? Chociaż kremy nie są najważniejszą metodą leczenie, istnieją faktycznie kosmetyki, które mogą pomóc w osiągnięciu widocznych rezultatów przeciwko cellulitowi.

Niektóre składniki kremów zostały naukowo udowodnione, że rozwiązują różne problemy związane z cellulitem i mogą w ten sposób poprawić wygląd skóry. Kremy antycellulitowe zwalczają drugą przyczynę cellulitu: słabą tkankę łączną.

Przyczyniają się do ujędrnienia skóry, pobudzają krążenie krwi, rozkładanie złogów tłuszczu i zapewniają długotrwałą kurację ważnymi substancjami odżywczymi. W sieci łatwo znajdziesz opinie użytkowników oraz zdjęcia przed i po pokazujące skuteczność kremów antycellulitowych. Na przykład na stronie Zwalcz-Cellulit dowiesz się jaki krem na cellulit wybrać, co wziąć pod uwagę i jakie są opinie innych.

Najczęstsze składniki kremów na cellulit

Na półkach drogerii i perfumerii znajdziesz niezliczone produkty przechwalające się likwidacją cellulitu. Ale co naprawdę kryje się za tą pełną obietnicą obietnicą? Odpowiedź jest tylko jedna: to zależy wyłącznie od składników każdego kremu. Kupując naprawdę skuteczny krem na cellulit należy zwrócić szczególną uwagę na następujące składniki.

Kofeina

Kofeina jest nie tylko środkiem pobudzającym, ale także powszechnym składnikiem kremów antycellulitowych. Ze wszystkich składników antycellulitowych kofeina jest jedną z najsilniejszych – nie bez znaczenia są prawie wszystkie antycellulitowe kremy zawierają kofeinę. Ale dlaczego ekstrakt z kawy rzeczywiście pomaga przeciw denerwującym wgnieceń?

Jednym z sekretów skuteczności kofeiny są jej właściwości drenujące. Zapewnia to poprawę wyglądu skóry i efektu zaciśnięcia. Ale to nie wszystko: kofeina jest również alkaloidem, który promuje rozkład tłuszczu leżącego pod skórą, a także stymuluje krążenie krwi. Chociaż działanie kofeiny jest tylko tymczasowe, wystarczy czasowo poprawić wygląd cellulitu.

Nawiasem mówiąc, badania przeprowadzone przez US National Center for Biotechnology wykazały, że antycellulitowe kremy działają najlepiej, gdy zawierają co najmniej 3% kofeiny. Dlatego upewnij się, że kofeina – lub kofeina – znajduje się na szczycie listy składników kremu na cellulit.

Retinol

Wiele osób zna i stosuje retinol na trądzik, jak również silny składnik przeciwstarzeniowy. W obu przypadkach okazało się, że retinol działa dobrze w różnych stężeniach. Jednak aktywny składnik może zrobić jeszcze więcej: Badania wykazały, że retinol działa również przeciwko cellulitowi. W jednym badaniu retinol zwiększył elastyczność skóry uczestników o 10,7%. *

Złogi tłuszczu i słabe krążenie są jednymi z głównych przyczyn cellulitu. Podczas gdy kofeina zwalcza te czynniki, retinol zwiększa produkcję własnego kolagenu. A to z kolei prowadzi do poprawy regeneracji komórek, zwiększonego nawodnienia i odmłodzonego wyglądu skóry.

Im więcej wytwarzanego kolagen, tym bardziej elastyczna jest twoja skóra. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu nadal spada, a wraz z nim elastyczność skóry. Kremy zawierające Retinol mogą pomóc w zwalczaniu tego efektu.

Aminofilina

Aminofilina jest składnikiem aktywnym powszechnie występującym w inhalatorach astmy. W przypadku ataków astmy Aminofilina pomaga rozluźnić mięśnie, aby osoby poszkodowane mogły ponownie oddychać. Oprócz udowodnionej skuteczności leczniczej istnieją również dowody na to, że aminofilina może pomóc w walce z cellulitem jako składnik kremu.

Działa nie tylko jako przeciwutleniacz, ale także pomaga przełamać podskórne złogi tłuszczu – główną przyczynę cellulitu. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ użytkownicy kremów aminofilinowych często zgłaszają działania niepożądane, takie jak kołatanie serca.

Witaminy

Witaminy mogą zwalczać cellulit zarówno od wewnątrz – poprzez dietę – jak i od zewnątrz jako składniki kremów i balsamów na cellulit. Witamina C wspomaga na przykład produkcję kolagenu w organizmie i ma działanie przeciwzapalne. Witamina E ma również pozytywny wpływ na produkcję kolagenu, a także poprawia krążenie krwi. W końcu witamina A jest przeciwutleniaczem, który pomaga skórze naprawić sieć kolagenową. Ponadto jest również ważna dla stałej tkanki łącznej. Najlepszym rozwiązaniem jest więc mieszanka wszystkich tych witamin, więc im więcej witamin zawiera twój krem ​​na cellulit, tym lepiej.

Forskolin (Coleus forskohlii)

Składnik ten pochodzi z korzeni krzewu harfy. Przyczynia się do rozpadu tłuszczu i stymuluje krążenie krwi.

Święty lotos (Nelumbo nucifera)

Roślina ta zmniejsza aktywność trójglicerydów, co z kolei prowadzi do uwalniania kwasów tłuszczowych, które atakują podskórne tkanki tłuszczowe odpowiedzialne za pojawienie się cellulitu.

Karnityna

Karnityna – lub L-karnityna – prowadzi do zmniejszenia aktywności trójglicerydów i pomaga w ten sposób poprawić wygląd cellulitu. Badanie pokazuje, że jest szczególnie skuteczne w połączeniu z Nelumbo nucifera.

Escyna

Ten aktywny składnik pochodzi z kasztanowca i ma działanie ściągające – ściągające, przeciwzapalne i promujące krążenie. Dlatego jest szczególnie interesujący w walce z cellulitem.

Czy kremy rzeczywiście działają?

Tak, kremy zawierające powyższe składniki działają na cellulit. Oto badanie, które potwierdza jego działanie. Efekt jest jednak tak długi, jak długo używasz kosmetyków – i to tylko przez krótki czas. Możesz sobie wyobrazić kremy jak niewidzialne „ubranie kształtujące”. Napinają skórę przez krótki czas, a następnie trzeba ją ponownie nabrać, aby utrzymać efekt.

Nie oznacza to jednak, że kremy na cellulit nie mają długotrwałego efektu. W dłuższej perspektywie mogą ogólnie poprawić krążenie krwi, dostarczają skórze i tkance łącznej istotne składniki i wygląd skóry. Ponadto stymulowana jest produkcja kolagenu. Powinieneś zdecydowanie używać kremów antycellulitowych regularnie i długoterminowo, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Również liczne pozytywne doświadczenia mówią o zastosowaniu kremów antycellulitowych. W końcu są one blokiem w twoim programie antycellulitowym. Jednak powinno to zawsze być holistyczne i oczywiście obejmować inne środki.

Jak szybko widzisz wyniki?

Szybkość, z jaką możesz liczyć na wyniki, zależy od tego, z jakiego produktu korzystasz, jak konsekwentnie go używasz i od czego oczekujesz. Zacieśnienie jest często natychmiast widoczne dla wielu użytkowników – szczególnie jeśli chodzi o kremy z kofeiną. Ponadto składniki takie jak retinol i kofeina mogą również poprawić wygląd skóry w dłuższej perspektywie.

Przyczyniają się więc nie tylko do redukcji złogów tłuszczu, ale również do drenażu i poprawy krążenia krwi. Ale dopóki nie pojawią się pierwsze oznaki tych efektów, powinieneś kremować od trzech do czterech tygodni – a następnie, oczywiście, kontynuować regularnie.

Zależy również od tego, jak nakładasz krem na cellulit. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy dokładnie masować krem ​​dłońmi lub specjalnym wałkiem do masażu w skórze. Możesz być trochę grubszy i ugniatać i zerwać to, co ma. W ten sposób wspierasz usuwanie nadmiaru płynu i tłuszczu oraz krążenie krwi.

Czy można zwiększyć efekt działania kremów?

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie działania kremów antycellulitowych. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze trzy:

  1. Używaj kremów ze skrobakami lub pędzlami: Zapewni to dodatkowy efekt masażu, który zwiększy odkładanie się tłuszczu i zatrzyma wodę. Pobudza również krążenie krwi.
  2. Stosować kremy wraz z urządzeniem ultradźwiękowym: Zastosowanie takiego urządzenia wzmacnia działanie kremów, jak również i ma pozytywny wpływ na skórę obrazu.
  3. Upewnij się, ukierunkowane ćwiczenia antycellulitowe: kombinacja antycellulitowe kremy i ukierunkowane ćwiczenia antycellulitowe zwalcza zarówno przyczyny cellulitu – podczas gdy kremy wspierać Abbtransport depozytów retencji wody i tłuszczu oraz stymuluje krążenie krwi, pomaga ćwiczenia odbudować atroficzne warstwy mięśni pod skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *