Cztery najważniejsze przyczyny starzenia się skóry

Cztery najważniejsze przyczyny starzenia się skóry

Upływ czasu mocno odznacza się na skórze, zwłaszcza kobiecej. Co najbardziej jej szkodzi ? Czy są to zmiany nieodwracalne?

Promienie słoneczne

Jedni mówią, że są zbawienne, inni, że powinniśmy unikać ich jak ognia. Nasza skóra czerpie wiele dobrodziejstw ze słońca, między innymi bardzo potrzebną nam witaminę D, która odpowiada np. za odporność organizmu. Nie powinniśmy więc całkowicie rezygnować z kąpieli słonecznych. Jednak zdecydowanie warto unikać długiego i intensywnego opalania zarówno na plaży, jak i na solarium. Pomimo tego że brązowe ciało wygląda ładnie, nasza skóra zdecydowanie tego nie lubi. Niekorzystne promienie UV powodują, że robi się cieńsza, ma tendencję do przebarwień, jest wysuszona i szybko pokrywa się zmarszczkami. Jest też bardziej podatna na nowotwory skóry, w tym niebezpiecznego czerniaka. Pamiętaj! Przebywając długo na słońcu – koniecznie zastosuj krem z filtrami!

Szkodliwe papierosy

Ich palenie powoduje nieświeży oddech, łamliwe paznokcie, żółte zęby. Niestety nałóg ten wyjątkowo mocno przyspiesza starzenie się skóry. Palacze często wyglądają nawet o kilkanaście lat starzej. Jeśli nie przestaniemy palić, nawet najlepsze kosmetyki pozostaną bez cienia szansy. Zmiany w głębi naskórka, zatkane pory i brak tlenu powodują, że skórze brakuje blasku i jest pozbawiona sprężystości. Odstawiając papierosy poprawę jakości skóry zauważymy już po miesiącu. Także do dzieła!

Kilka kieliszków za dużo

Nadużywanie alkoholu, nawet jeśli odbywa się w trybie weekendowym, skutecznie sprzyja wyniszczeniu całego organizmu w tym skóry. Po pierwsze mocno ją odwadnia. Staje się matowa i skłonna do podrażnień, wygląda niekorzystnie. Ponieważ nerki po alkoholu pracują wolniej, „zyskujemy” podpuchnięte oczy. Jeśli mamy skłonność do wyprysków, prawie pewne, że po upojnej nocy obudzimy się z twarzą nimi pokrytą. Dlaczego? Ponieważ to właśnie m.in. poprzez skórę wydalamy toksyny.

Źle dobrana pielęgnacja

Jest niestety częstym błędem kobiet, które nigdy nie badały swojej skóry u dermatologa lub dyplomowanej kosmetyczki. Aby dobrze dobrać kosmetyki do stanu naszej twarzy musimy wiedzieć, czy mamy skórę tłustą, mieszaną, normalną, czy z problemami typu naczynka. Dobrze dobrana terapia, sprawdzonymi, rekomendowanymi kosmetykami skutecznie zatrzyma,, a nawet odwróci proces starzenia się skóry.

Kolagen: kosmetyki na ratunek

Jednym z tych, który sprawdzi się przy każdym typie skóry są kosmetyki z kolagenem. Jest on bowiem jednym z najważniejszych składników organizmu odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry. Serum z kolagenem zregeneruje skórę, wygładzi pierwsze zmarszczki, w widoczny sposób poprawi wygląd naszej twarzy. Najlepiej wybrać preparat renomowanych firm, żeby mieć pewność, że skład naszego serum jest najwyższej jakości! My polecamy ekskluzywnej marki PRAEL: https://praelskincare.com/sklep/collagen-deep-hydra-serum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *