Odmień swój wzrok na rok

Odmień swój wzrok na rok

Dzisiejszy artykuł został w pełni poświęcony soczewkom rocznym, a dokładniej ich zaletom w korzystaniu. Posiadają one wiele korzyści, które możesz wypróbować również Ty! Z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji i następnego roku również zdecydujesz się na podobne rozwiązanie. Pewnie dla niektórych z Was jest to dość ryzykowne i podejrzane rozwiązanie, aczkolwiek w zupełności możliwe, prawdziwe i bezpieczne, o czym również w poniższym wpisie. Warto dowiedzieć się więcej i wypróbować soczewki na swoich oczach, by przekonać się jak wiele dobrego mogą przynieść.

Bezpieczeństwo

Soczewki roczne są wykonane nieco inaczej niż pozostałe, a wynika to przede wszystkim z konieczności zwiększenia ich wytrzymałości i trwałości na czynniki zewnętrzne. Jak zapewne się domyślasz codzienne noszenie przez równe 12 miesięcy może sprawiać nie lada dyskomfort, aczkolwiek tutaj duże znaczenie ma rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane soczewki. W tym przypadku najczęściej stosuje się silikonowo-hydrożelową strukturę, która doskonale sprawdza się przy soczewkach długookresowych. Pozwala to na uodpornienie ich na czynniki z zewnątrz jak wiatr, słonce, kurz i inne bakterie, które osadzają się na powierzchni soczewki.

Jednak odpowiednia budowa oraz pielęgnacja, o której opowiemy w dalszej części mogą przyczynić się do pozostawienia szkieł kontaktowych w nienaruszonym stanie. Wszystko to zapewnia ogólne bezpieczeństwo podczas noszenia rocznych soczewek, a te muszą wykazać się sporą elastycznością, nawilżeniem i wysokim stopniem przepuszczalności tlenu, by oko mogło swobodnie oddychać, nie przemęczać się i nie podrażniać na wskutek przesuszenia czy innego rodzaju uszkodzenia.

Pielęgnacja

Następnym aspektem jest dbałość o soczewki, które powinny być najlepiej codziennie zdejmowane i wsadzane do pojemniczka z odpowiednim płynem w środku. Jednak zanim to zrobisz, przeczytaj dokładnie zalecenia i ewentualną instrukcję użytkowania soczewek rocznych od producenta, który wskaże Ci jak powinieneś postępować ze szkłami i jak je pielęgnować. W tym przypadku bardzo istotna jest częstotliwość wymiany płynu oraz jego rodzaj. Istnieją również specjalne preparaty uniwersalne, które jednocześnie czyszczą, dezynfekują i nawilżają powierzchnię soczewki, co pozytywnie wpływa również na kondycję oczu. Nie należy także zapominać o właściwej higienie rąk podczas zakładania i zdejmowania soczewek.

Różnorodność

Producenci obecnie oferuje wiele rodzajów soczewek rocznych, które mogą jednocześnie korygować wzrok. To zdecydowanie jedno z wygodniejszych rozwiązań dla osób, których wada nie powiększa się obecnie, a zdecydowanie bardziej preferują noszenie szkieł kontaktowych niż okularów, które bywają uciążliwe. Wówczas na równy rok czasu można zapomnieć o swojej dolegliwości widzenia, niezależnie od tego czy jesteś krótkowidzem, dalekowidzem, astygmatykiem albo osobą starszą cierpiącą na prezbiopię. Wszystkie wyżej wymienione okoliczności niedowidzenia są sprawdzone i opracowane również w formie soczewek rocznych. Podobnie dzieje się także z kolorowymi szkłami kontaktowymi, które mimo braku mocy mogą również posłużyć jako środek dodający uroku użytkownikowi. Ta odmiana wizerunku oczywiście może mieć także charakter korygujący, co stanowi jeszcze bardziej kompleksowe i skuteczne rozwiązanie dla bardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *