Skuteczne leczenie i redukcja rozstępów laserem PicoSure

Skuteczne leczenie i redukcja rozstępów laserem PicoSure

Rozstępy należą do szczególnie uciążliwych defektów na ciele, a wszystko dlatego, że mogą pojawić się nawet u osób bardzo młodych, co gorsze, bardzo trudno ich uniknąć, a jeszcze mniej optymistycznie wygląda wizja leczenia rozstępów. Domowe sposoby na rozstępy, peelingi i rozmaite maści złuszczają naskórek, jedynie lekko redukują widoczność zmian. Jak więc pozbyć się rozstępów? Czy można je zlikwidować całkiem, czy jedynie wygładzić? Na nasze pytania odpowiadają specjaliści medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy usuwanie i redukcję rozstępów przeprowadzają m.in. przy pomocy najnowszego lasera PicoSure.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają w wyniku uszkodzeń włókien kolagenowych i elastyny, jednak nie tylko wysoki stopień rozciągania skóry ma wpływ na ich występowanie. Są kobiety, które pomimo sporego przybierania na wadze, nie mają rozstępów, są również szczupłe, a jednak ze skórą oszpeconą rozstępami.

Włókna kolagenowe i elastyna są odpowiedzialne za zachowanie prawidłowej sprężystości skóry. Są one białkami, które powstają w fibroblastach, czyli komórkach skóry właściwej (środkowej warstwy skóry). Jeśli dojdzie do uszkodzenia fibroblastów, wówczas produkowany kolagen i elastyna są słabe, małowartościowe i nie spełniają prawidłowo swoich funkcji, co zwiększa ryzyko ich uszkodzeń, czyli pojawiania się rozstępów. Do uszkodzenia fibroblastów może dojść w wyniku różnych czynników.

  • Estrogeny – ich wysoki poziom zaburza funkcje fibroblastów. Wzmożone stężenie estrogenów obserwujemy m.in. w okresie dojrzewania, u kobiet w trzecim trymestrze ciąży oraz Pań w okresie menopauzy. Rozstępy po ciąży pojawiają się więc głównie ze względu na poziom estrogenów, dlatego często pomimo odpowiedniej pielęgnacji rozstępy u kobiet w ciąży i tak powstają, głównie na brzuchu, piersiach, biodrach i pośladkach.
  • Inne hormony, np. kortyzol – jest to tzw. hormon stresu, który osłabia m.in. fibroblasty. Jego pochodne często występują w preparatach na masę mięśniową, mogą więc przyczyniać się do powstawania rozstępów u mężczyzn stosujących tego typu preparaty.
  • Dieta uboga w minerały – źle zbilansowana dieta osłabia produkcję kolagenu i elastyny. Między innymi ze względu na nieprawidłowe odżywianie również bardzo szczupłe kobiety mają problem z rozstępami. Rozstępy po odchudzaniu pojawiają się głównie w wyniku osłabienia skóry przez niedobory witaminowe i narażenie na szybką zmianę napięcia.
  • Geny – skłonność do powstawania rozstępów często jest dziedziczna.

Dlaczego laser to najlepszy sposób na leczenie rozstępów?

Rozstępy powstają przez rozerwanie włókien kolagenu i elastyny, więc problem dotyczy nie tylko naskórka, lecz także głębszej warstwy skóry właściwej. Peelingi złuszczające, kremy, balsamy i domowe sposoby na rozstępy do tej części skóry niestety nie docierają. Stosowany pikosekundowy laser PicoSure w Klinice Miracki w Warszawie dociera do znacznie głębszych warstw skóry właściwej, dzięki czemu redukcja, a nawet całkowite leczenie rozstępów staje się łatwiejsze.

  • Po wpływem wyjątkowo intensywnej, ale znacznie krócej trwającej wiązki, promienie lasera wywołują silne mikrouszkodzenia w obszarze poddanym zabiegowi, co inicjuje rozpad niepożądanych komórek, które kolejno są eliminowane przez organizm.
  • Wybiórcze ustawienie promieni na działanie na odpowiedniej głębokości omija naskórek, co minimalizuje pozostawianie śladów, jak podrażnienia czy zaczerwienienie.
  • Zwalczanie rozstępów laserem PicoSure jest całkowicie bezbolesne, szybkie i komfortowe dla Pacjenta.
  • Okres rekonwalescencji skrócony jest do minimum.
  • Skóra po leczeniu rozstępów staje się gładka, elastyczna i odmłodzona.

Jeśli masz rozstępy po ciąży czy odchudzaniu lub interesują Cię inne zastosowania laseroterapii – umów się na wizytę. Kontakt do nas znajdziesz tutaj: Klinika Miracki Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *